Czwartek, 23. Listopad 2017

Halowa Olimpiada Lekkoatletyka dla Każdego

W dniu dzisiejszym w Centralnym Ośrodku Sportu-Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale odbyła się Olimpiada Lekkoatletyka dla Każdego.
la

Niemal 700 uczniów ze szkół podstawowych oraz gimnazjów rywalizowało w następujących konkurencjach: bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłką lekarską (1 kg/ 2 kg), skok wzwyż, pchnięcie kulą, biegi na 500 m oraz sztafeta 8 x 200.

Zawody realizowane przez Polski Związek Lekkiej Atletyki mają za zadanie popularyzowanie oraz upowszechnianie lekkiej atletyki. Zachęcają dzieci i młodzież do profesjonalnego uprawiania wybranych konkurencji Królowej Sportu.

Podczas zawodów, młodym lekkoatletom, poza widownią, ktora zebrała się na trybunach hali lekkoatletycznej, kibicowali również: Pan Henryk Olszewski- Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Pan Marcin Brzychcy- Naczelnik Wydziału Upowszechniania Sportu Dzieci i Młodzieży Departamentu Sportu dla Wszystkich MSiT, Pani Maria Andrejczyk- polska lekkoatletka specjalizująca się w rzucie oszczepem, Pan Piotr Małachowski-  polski lekkoatleta specjalizujący się w rzucie dyskiem oraz Pan Tomasz Majewski- polski lekkoatleta specjalizujący się w pchnięciu kulą.

Serdecznie gratulujemy wszystkich uczestnikom Olimpiady!

Lista partnerów

Ilość wyświetleń: 1203