Sobota, 21. Lipiec 2018

Polonia ze Szwecji w OPO w Spale!

Od 19.06.2017 na terenie Centralnego Ośrodka Sportu-Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale przebywa, w ramach letniej kolonii, grupa dzieci i młodzieży ze Szwecji. Wyjazd zorganizowany jest przez księży Salezjanów pracujących w Sztokholmie, którzy prowadzą tam duszpasterstwo polonijne.
Polonia ze Szwecji

90 osobowa grupa przebywająca w spalskim COS-ie to grupa dzieci i młodzieży, która w ramach letniego wypoczynku poznaje Ojczyznę swoich rodziców. Podczas pobytu dzieci zapoznają się z regionalną kulrurą oraz biorą udział w zajęciach sportowych na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Spale. Oprócz spotkań o tematyce religijnej oraz sportowej, uczestnicy kolonii biorą udział w atrakcyjnych wycieczkach krajoznawczych. Goście ze Szwecji żywo zainteresowani są także historią Polski, dlatego też odwiedzają miejsca ważne na historycznej mapie Polski, m.in.: muzea, w tym Muzeum Powstania Warszawskiego.

W poniedzialkowe popołudnie, w atmosferze wakacyjnej radości spotkał się z młodzieżą Pan Senator stanisław Karczewski - marszałek Senatu RP.

Lista partnerów

Ilość wyświetleń: 890