Sobota, 21. Lipiec 2018

HALA GIER PLAŻOWYCH GOTOWA!

Dobiega końca budowa hali do gier plażowych, najnowszej inwestycji w Centralnym Ośrodku Sportu-Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale.
Hala do gier plażowych

Roboty budowlane zostały zakończone terminowo, zgodnie z umową. Rozpoczęły się czynności związane z przekazaniem budynku do użytkowania, a więc odbiór techniczny i procedura uzuskania pozwolenia na użytkowanie. Równocześnie trwają prace związane z wyposażeniem pomieszczeń w sprzęt szkoleniowy, medyczny i ogólnego użytku. Całość hali, wraz z wyposażeniem i formalnym pozwoleniem na użytkowanie, będzie gotowa do końca sierpnia. Tak więc wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego w spalskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego PZPS, uczniowie specjalizujący się w piłce plażowej będą mieli do dyspozycji nowoczesny obiekt.

Podstawowy element nowego obiektu to właściwa hala o wymiarach 42x26 metrów, wypełniona piaskiem na głębokość 55 cm. Hala wyposażona jest w 3 opuszczane elektrycznie kotary, wysokość hali wynosi 12,5 metra. Na takiej powierzchni można ustawić 3 boiska do piłki siatkowej zachowując wszelkie wymiary boisk oraz tzw. strefy wolne, czyli wolną powierzchnię wokół właściwego pola gry. Każde boisko oddzielone jest opuszczaną elektrycznie kotarą, co umożliwia równoczesną rozgrywkę na 3 polach gry. Na potrzeby zajęć szkoleniowych w młodszych kategoriach wiekowych na hali można wydzielić nawet 4 boiska, zachowując wymiary pola gry i tylko nienzacznie ograniczając strefy wolne. 

Część socjalno-sanitarna budynku:

  • widownia na 100 miejsc,
  • siłownia,
  • pomieszczenie trenerów,
  • pokój medyczny,
  • pomieszczenie dla sędziów,
  • zaplecze sanitarno-szatniowe,
  • pomieszczenia techniczne.

Podstawowe przeznaczenia hali to przede wszystkim piłka siatkowa w wersji plażowej, ale można tu również organizować rozgrywki w piłkę nożną czy piłkę ręczną plażową.

Wykonawcą robót była tomaszowska firma budowlana ARTOM Sp. z o. o. Wartość robót budowlanych wyniosła około 7,1 mln zł.

Inwestycja została dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

 

Lista partnerów

Ilość wyświetleń: 1464