Wtorek, 20. Luty 2018

Dożynki Prezydenckie 2017

Dozynki2017

Już tradycyjnie, spotykamy się w COS-OPO w Spale na corocznych, zapoczątkowanych w 1927 roku przez Prezydenta Ignacego Mościckiego Dożynkach Prezydenckich, aby wyrazić wdzięczność za trud, ciężką pracę i wytrwałość rolników w ich codziennym życiu.

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką przyjadą do Spały już po raz trzeci z rzędu i będą kontynuować wieloletnie tradycje zapoczątkowane przez prezydenta Ignacego Mościckiego.

Jak co roku, na Dożynki przyjadą rolnicy ze wszystkich województw. W tym roku, po raz pierwszy Ceremoniał Dożynkowy poprowadzi Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze im. Tadeusza Sygietyńskiego.

Podczas dwudniowej imprezy zapewniamy moc atrakcji! Towarzyszyć nam będą występy zespołów ludowych, atrakcje dla dzieci, tradycyjnie Miasteczko Regionów oraz konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy. Zachęcamy do zapoznania się z programem zamieszczonym poniżej.

Główna część imprezy rozpoczyna się w niedzielę uroczystą mszą św. w Kaplicy Polowej AK. Tuż po niej odbędzie się najbarwniejsza część Dożynek - przejście korowodu dożynkowego z kościoła na stadion COS-OPO w Spale, gdzie odbędzie się Ceremoniał Dożynkowy.

Lista partnerów

Ilość wyświetleń: 467