Wtorek, 20. Luty 2018

DOŻYNKI PREZYDENCKIE – ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU

1

W dniu 17 września - niedziela - w związku z organizacją Dożynek Prezydenckich w Spale wystąpią zmiany w organizacji ruchu na drodze krajowej nr 48 na odcinku Tomaszów - Inowłódz. Zmiany dotyczą przede wszystkim ruchu tranzytowego. Spała będzie nieprzejezdna. Jadąc od strony Tomaszowa w miejscowości Cygan trzeba będzie skręcić w lewo, przez Glinnik, Konewkę i Królową Wolę do Inowłodza, dalej już normalną trasą. Z kolei jadąc od strony Inowłodza, w centrum tej miejscowości nie będzie można skręcić w lewo, należy jechać prosto drogą wojewódzką 726 do następnego skrzyżowania. Tam skręcamy w lewo, dalej przez Królową Wolę, Konewkę, Glinnik i powrót na DK 48. Trasa objazdu będzie oznakowana, w miejscach zmiany ruchu (Cygan, Inowłódz) cały dzień ruchem będą kierować patrole policji.


Powyższa zmiana nie dotyczy gości udających się na Dożynki. Do Spały dojeżdżamy normalnie, ale tu również obowiązuje zmiana organizacji ruchu zgodnie z oznakowaniem tymczasowym. Wszystkie pojazdy będą kierowane w prawo, na parkingi nad Pilicą. Wjazd do centrum Spały będzie możliwy wyłącznie dla osób posiadających specjalne zezwolenia z Kancelarii prezydenta RP (wystawcy biorący udział w Dożynkach).


Goście dożynkowi będą mogli korzystać z parkingów również na terenie Konewki (plac w okolicy tartaku), a jadący od strony Inowłodza- na parkingu leśnym przy drodze krajowej, choć pojemność tego parkingu nie jest zbyt duża.


Zmiany w organizacji ruchu zostały zatwierdzone decyzją Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad w Łodzi i będą obowiązywać w godzinach od 8.00 do 22.00.

Lista partnerów

Ilość wyświetleń: 618