Czwartek, 16. Sierpień 2018

Odnowa biologiczna i rehabilitacja

zd1

Odnowa Biologiczna i Rehabilitacja świadczy usługi z zakresu rehabilitacji i odnowy biologicznej. Zabiegi w gabinecie w zdrowy i efektywny sposób wpływają na regenerację ciała, umysłu i ducha. Organizujemy pobyty rehabilitacyjne stacjonarne i ambulatoryjne. Ponadto dla gości indywidualnych i grupowych przebywających w Ośrodku oferujemy usługi z zakresu odnowy biologicznej:

-    Krioterapia i kriorehabilitacja:

Krioterapia ogólnoustrojowa wykorzystuje w procesie leczenia niskie temperatury. Czynnikiem schładzającym cały organizm jest zimne powietrze o temperaturze od - 110 do - 160 stopni Celsjusza. Zabieg w kriokomorze trwa od 2 do 4 minut. U człowieka krótki, bardzo intensywny wpływ krańcowo niskich temperatur, uruchamia reakcje hormonalną, powodując wzrost przemiany tkankowej i podwyższenie ciepłoty tkanek. Krioterapia ogólnoustrojowa powoduje znieczulenie i uruchamia wewnętrzną reakcję przeciwbólową. Wpływa na rozluźnienie mięśni szkieletowych i złagodzenie objawów bólowych.

-    fizykoterapia:

leczenie polegające na działaniu na organizm człowieka różnymi czynnikami fizycznymi pochodzącymi ze źródeł naturalnych lub wytworzonych sztucznie. Z zabiegów fizykoterapii możemy zaoferować między innymi: prądy interferencyjne, ultradźwięki, curapuls, terapia falą uderzeniową lampa Sollux, laser skaner, laser punktowy, laser sonda prysznicowa, magnetronik, tera puls, inhalacje ultradźwiękowe, terapia falą impulskową.

-    hydroterapia:

metoda leczenia bodźcowego polegająca na zewnętrznym stosowaniu wody o różnych postaciach. Podstawę leczniczego działania stanowi odpowiednia temperatura lub ciśnienie wody użytej odpowiednio do danej terapii. Z zabiegów hydroterapii może my zaoferować między innymi: bicze wodne, kąpiel perełkową masaż wirowy, kąpiel borowinową, okład z borowiny, masaż podwodny, kąpiel solankowa, hydromasaż.

Inne zabiegi i usługi z zakresu odnowy biologicznej:

-    sauna

-    masaże klasyczne i relaksacyjne,

-    kinezyterapia,

-    komnata solna.

Lista partnerów

Ilość wyświetleń: 12987