Poniedziałek, 18. Marzec 2019

Kilka słów o bieżni antygrawitacyjnej - nowym sprzęcie rehabilitacyjnym w COS-OPO w Spale

Zapraszamy do skorzystania z innowacyjnej formy terapii. Bieżnia jest już dostępna w naszym Ośrodku.
ba

Bieżnia antygrawitacyjna

Bieżnia antygrawitacyjna Alter-G przeznaczona jest w szczególności dla osób, które wracają do zdrowia po urazach bądź operacjach chirurgicznych lub po prostu chcą poprawić swoją sylwetkę. Przeciwdziałanie grawitacji  pozwala na ćwiczenie w warunkach masy ciała zmniejszonej nawet o 80 procent! Dodatkowo, zastosowanie unikalnej technologii różnicy ciśnień powietrza, opracowanej przez NASA, daje możliwość bezpiecznej i nieuciążliwej rehabilitacji w celu przywrócenia normalnego wzorca chodu. Bieżnia Alter-G posiada wiele programów, których zadaniem jest umożliwienie jak najszybszego odzyskania przez pacjenta pełnej zdolności ruchowej. Może ona być stosowana nie tylko w przypadku rehabilitacji, ale również w systemie zawodowego czy amatorskiego treningu, fitnessu, a także modelowania sylwetki i redukcji tkanki tłuszczowej.

Jak to działa?

Stojący na bieżni człowiek w okolicy pasa „obejmowany” jest elastycznym, napompowanym pierścieniem, a całe jego nogi – od stóp do pasa – znajdują się w specjalnej zamkniętej bańce, do której pompowane jest powietrze. To właśnie pompujący powietrze kompresor przesuwa ciało w górę, zmniejszając wagę człowieka. Poziom kompensacji wagi jest regulowany dotykowo na pulpicie, co 1 procent. Co ważne – maksymalne ciśnienie wewnątrz urządzenia jest wyższe o 10 procent niż ciśnienie atmosferyczne i to właśnie powoduje, że biegacz ma poczucie, jakby się unosił, podczas gdy jego stopy wciąż pozostają na bieżni. Daje to możliwość uzyskania prędkości takich, jakie uzyskuje… Usain Bolt podczas swoich sprinterskich popisów na najważniejszych światowych zawodach.

Dlaczego bieżnia antygrawitacyjna Alter-G jest tak bardzo przydatna w rehabilitacji pourazowej?
Zapobiega ona bowiem przeciążeniu mięśni i stawów, a jednocześnie usprawnia ich pracę. Alter-G może być także wykorzystywany w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przyczynić się do poprawienia sprawności fizycznej seniorów.

 

Bieżnia antygrawitacyjna już dostępna w COS-OPO w Spale! Testuje lekki jak piórko Kacper Kozłowski :)

 

Zapisy prowadzi Dział Odnowy Biologicznej i Lecznictwa: tel. 447 242 346 w. 513, 515, e-mail: ocz@spala.cos.pl

Lista partnerów

Ilość wyświetleń: 355