Czwartek, 17. Styczeń 2019

X Jubileuszowe Ogólnopolskie Zawody w Dwuboju Nowoczesnym PENTA DAY

W tym roku Zawody PENTA DAY odbyły się wraz z Mistrzostwami Polski do lat 12 w dwuboju nowoczesnym oraz Mistrzostwami Polski w dwuboju i trójboju Nowoczesnym do lat 14.
PentaDay

Już po raz ósmy z rzędu Polski Związek Pięcioboju Nowoczesnego przeprowadził w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale ogólnopolskie zawody dla dzieci w dwuboju i trójboju nowoczesnym. W finałowej imprezie wzięło udział 365 zawodników i zawodniczek reprezentujących łącznie 28 klubów sportowych z całego kraju.

Pierwszego dnia turnieju (2 grudnia), młodzież rywalizowała na pływalni oraz strzelnicy. Zawody trwały niemalże caly dzień, a młodym dwu - i trójboistom niesterudzenie kibicowali znajomi oraz rodzice.

Po zakończeniu sobotnich zmagań, uczestnicy Penta Day 2017 spotkali się ze znanymi polskimi pięcioboistami: Oktawią Nowacką - brązową medalistką Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro i Szymonem Staśkiewiczem - wicemistrzem Europy z 2011 w Medway.

Podczas spotkania nasi medaliści opowiadali o swoich sportowych początkach, a także zachęcali młodych sportowców do treningów oraz wiary we własne siły.

W niedzielę, 3 grudnia zawody przeniosły się na halę lekkoatletyczną. Uczestnicy stanęli w szranki na bieżni, gdzie rywalizowali w biegu na 600m.

Zawody zakończyły się uroczystym wręczeniem medali oraz nagród. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!
Zapraszamy do objerzenia galerii PENTA DAY na naszym Facebooku: https://www.facebook.com/cosspala/

Lista partnerów

Ilość wyświetleń: 928