Czwartek, 17. Styczeń 2019

Zapowiedź Światowych Dni Turystyki 28-30.09.2018 r. w Powiecie Tomaszowskim

Światowy Dzień Turystyki - jest to święto turystyki obchodzone corocznie 27 września od 1979 roku, ustanowione przez wyspecjalizowaną jednostkę, jaką jest Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO), do której Polska należy od 1975 roku.
śdt

Jak co roku wojewódzkie obchody Światowego Dnia Turystyki, to święto ludzi aktywnych oraz osób zawodowo zajmujących się turystką w ramach działalności, mi. in. samorządowej i społecznej.

W tym roku regionalne obchody Światowych Dni Turystyki obejmą obszar nie tylko jednej miejscowości, ale całego powiatu tomaszowskiego. Powiat tomaszowski cechuje bogactwo zasobów naturalnych, które są szansą na wielofunkcyjny i wielokierunkowy rozwój regionu. To potencjał, dzięki któremu obszar ten jest atrakcyjny dla rozwoju przemysłu, ale przede wszystkim dla rozwoju turystyki. To walor, dzięki któremu powiat tomaszowski jest dobrym miejscem do życia oraz do spędzania czasu wolnego. Do atutów tego bogactwa zaliczyć możemy głównie: wysoki poziom lesistości i bioróżnorodności, bogactwo wód, czyli Zalew Sulejowski oraz położenie w zlewniach dwóch ważnych rzek: Pilicy i Bzury, a także bogate złoża surowców naturalnych. Wszystko to stanowi doskonałe podłoże do rozwoju turystyki. Jest to idealne miejsce o ogromnym potencjale do celebrowania turystycznego święta w oparciu o kontakt z przyrodą.

Główne uroczystości Światowych Dni Turystyki odbędą się w Inowłodzu na Zamku Kazimierza Wielkiego (ul. Zamkowa 7) w dniu 28 września 2018r.

AKTYWNOŚCI DLA UCZESTNIKÓW:

Część turystyczna to przedsięwzięcia i atrakcje dostępne po głównych wydarzeniach na scenie oraz w kolejnych dniach obchodów. Jest to szeroka oferta dająca możliwości wyboru ciekawej formy spędzenia czasu wolnego.

Uczestnicy imprezy będą mogli wziąć udział, m.in. w: spływach kajakowych rzeką Pilicą, wycieczkach autokarowych po największych atrakcjach turystycznych powiatu tomaszowskiego oraz w pieszych spacerach po Spalskim Parku Krajobrazowym, Inowłodzu i Tomaszowie Mazowieckim oraz w wielu innych aktywnościach.

Szczegółowy program imprezy będzie można poznać z końcem sierpnia.

Zależy nam, aby zaprezentować przybyłym gościom ofertę, jaką dysponuje powiat tomaszowski pod kątem spędzania czasu wolnego i aktywności turystycznej, nie tylko podczas ŚDT, ale przede wszystkim, na co dzień. Zależy nam szczególnie, aby promować turystykę aktywną. Chcielibyśmy uświadomić ludziom, że aby aktywnie odpocząć korzystając z różnych form turystyki nie trzeba planować wyjazdów poza miejsce zamieszkania, a wręcz przeciwnie! Mamy świadomość, że powiat tomaszowski posiada ogromny potencjał 
i ofertę skierowaną do turystów aktywnych.

Na terenie imprezy funkcjonować będzie certyfikowany Punkt Informacji Turystycznej**, w którym uzyskać będzie można informacje na temat programu, atrakcji oraz całych obchodów, a także nabyć materiały informacyjne i promocyjne dotyczące nie tylko samej imprezy, ale również powiatu tomaszowskiego oraz województwa łódzkiego. Ponadto na obszarze całego przedsięwzięcia turyści będą mogli skorzystać również z dostępu do Informacji w Punktach Informacji Turystycznej w: Spale, Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim * oraz na rynku w Tomaszowie Mazowieckim***.

Organizator: Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego.

Zachęcamy wszystkich do współtworzenia z nami tego turystycznego święta. Jeśli jesteś zainteresowany, aby zostać partnerem podczas regionalnych obchodów Światowych Dni Turystyki – zapraszamy do kontaktu!

Koordynator wydarzenia:

Specjalista ds. turystyki Michalina Kraszkiewicz – mkraszkiewicz@rotwl.pl, tel. (+48) 724 701 176

Regionalne obchody Światowych Dni Turystyki 2018 w powiecie tomaszowskim finansowe są ze środków Województwa Łódzkiego.

Lista partnerów

Ilość wyświetleń: 609