Czwartek, 17. Styczeń 2019

Wizyta gości specjalnych w COS-OPO w Spale

31 sierpnia w Inowłodzu odbył się wernisaż wycinanki ludowej Aleksandra Dutkiewicza. W spotkaniu brali udział specjalni goście, którzy przyjęli zaproszenie Dyrektora p. Waldemara Wendrowskiego i zawitali również do COS - OPO w Spale.
d

Od lewej: Dyrektor COS-OPO Spała Waldemar Wendrowski, prof. dr hab. Marian Prokopek, Antoni Śledziewski, Aleksander Dutkiewicz.

Goście, o których mowa to prof. dr hab. Marian Prokopek - etnograf, pracownik Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego, założyciel Muzeum Polskiej Sztuki Ludowej w Otrębusach oraz pan Antoni Śledziewski - filolog, kulturoznawca, publicysta i poeta, badacz i popularyzator sztuki ludowej i folkloru, kolekcjoner wycinanek ludowych.

Goście przybyli z krótką wizytą do naszego Ośrodka, by zapoznać się z aktualnie dostępną wystawą zatytułowaną "Wycinanki dla Niepodległej". Ekspozycję prezentującą 24 wycinanki podziwiać można w recepcji hotelu Champion. Biało-czerwone wycinanki przedstawiają dyscypliny sportowe, w których Polacy zdobywali medale na letnich Igrzyskach Olimpijskich. Otwarcie wystawy połączone z wernisażem i spotkaniem z autorem Aleksandrem Dutkiewiczem odbyło się w czerwcu.

 

 

Lista partnerów

Ilość wyświetleń: 404