Sobota, 23. Luty 2019

Zaproszenie na Dożynki Prezydenckie 2018

COS-OPO w Spale serdecznie zaprasza wszystkich do udziału w tegorocznych Dożynkach Prezydenckich, które odbędą się już w ten weekend - 15 i 16 września.
dp


Stało się już tradycją, że spotykamy się w COS-OPO w Spale na corocznych Dożynkach Prezydenckich. Ceremoniał został zapoczątkowany przez Prezydenta Ignacego Mościckiego w 1927 roku, aby wyrazić wdzięczność za trud, ciężką pracę i wytrwałość rolników w ich codziennym życiu.

Po raz czwarty z rzędu Spałę odwiedzi Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką aby kontynuować wieloletnie tradycje zapoczątkowane przez prezydenta Ignacego Mościckiego. Tegoroczne Dożynki będą miały dodatkową świąteczną oprawę w związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Udział w Dożynkach Prezydenckich wezmą rolnicy ze wszystkich województw. Podobnie jak w poprzednim roku, Ceremoniał Dożynkowy poprowadzi Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze im. Tadeusza Sygietyńskiego.

Dwudniowym uroczystościom towarzyszyć będzie szereg atrakcji m.in.: konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy o Nagrodę Prezydenta, występy zespołów ludowych i gwiazd, a także kiermasze, zabawy dla dzieci oraz Miasteczko Regionów. Zachęcamy do zapoznania się z programem zamieszczonym poniżej.

Główna część imprezy rozpoczyna się w niedzielę o godz. 11:30 uroczystą mszą św. w Kaplicy Polowej AK. Tuż po niej odbędzie się najbarwniejsza część Dożynek - przejście korowodu dożynkowego z kościoła na stadion COS-OPO w Spale, gdzie odbędzie się Ceremoniał Dożynkowy.

Prosimy o zapoznanie się z rozmieszczeniem parkingów oraz z informacjami dotyczącymi zmiany organizacji ruchu w Spale podczas Dożynek.