Poniedziałek, 18. Marzec 2019

XI Halowe Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Opoczyńskiego w Lekkiej Atletyce Dzieci i Młodzieży Szkolnej - Spała, 14.03.2019

W uroczystości otwarcia zawodów brali udział: władze Powiatu Opoczyńskiego - Starosta, Pan Marcin Baranowski, Wicestarosta - Pani Maria Barbara Chomicz, wójtowie gmin Powiatu Opoczyńskiego, przedstawiciel Wojewody Łódzkiego, Posła na Sejm RP Pana Roberta Telusa, oraz wybitna lekkoatletka, olimpijka, tomaszowianka - Pani Wanda Panfil.
opo

Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce w Spale to największa i bez wątpienia najbardziej widowiskowa impreza sportowa Powiatu Opoczyńskiego, dlatego na stałe znalazła swoje miejsce w kalendarzu. Cieszy się ona dużym zainteresowaniem zarówno wśród młodych sportowców jak również działaczy sportowych i władz samorządowych. Daje dzieciom i młodzieży możliwość sprawdzenia swoich umiejętności sportowych, uczy zdrowej rywalizacji, jest okazją do spotkania i integracji uczniów z całego powiatu. Ponadto współzawodnictwo sportowe kształtuje determinację, umiejętność dokonywania wyborów pomagających osiągnąć cel oraz przeciwstawienia się trudnościom.

W tym roku w zawodach wzięło udział ponad 800 uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Młodzi lekkoatleci startowali w następujących konkurencjach:

- biegi: 60m, 200m, 300m, 600m, 1000m, 1500m oraz sztafeta 4 x 200m,
- pchnięcie kulą,
- skok wzwyż,
- skok w dal.

Lista partnerów

Ilość wyświetleń: 98