Niedziela, 24. Luty 2019

SMS PZPS Spała

Rozpoczęła działalność 01.09.1995 r w Rzeszowie. Została powołana z myślą o szkoleniu uzdolnionej siatkarsko młodzieży. Uczniowie szkoły są jednocześnie trzonem reprezentacji Polski kadetów i juniorów. Właścicielem szkoły jest Polski Związek Piłki Siatkowej. Pierwszym dyrektorem szkoły został Andrzej Grzyb.
zd1

Trenerami byli: Edward Sroka, Jan Such, Grzegorz Ryś, Jan Ryś, Marek Bernat, Wojciech Kasza i trener akrobatyki - Wiktor Broński.
Szkoła w Rzeszowie funkcjonowała do 01.09.1999 r.
Z w/w dniem szkoła została przeniesiona do Spały i ma swoją siedzibę w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich.
Dyrektorem z ramienia PZPS został Marek Hertel, długoletni zawodnik i trener klasy mistrzowskiej. Od września 2011 r. do sierpnia 2012 r. Funkcję dyrektora szkoły pełnił Tadeusz Zapart - pracujący w NLO SMS od czasu jej przeniesienia do OPO Spała.
W wyniku konkursu na dyrektora szkoły, ogłoszonego przez PZPS, od września 2012 roku funkcę tę pełni Leon Bartman - dotychcasowy z-ca dyr. do spraw sportowych.

 
Szkoła Mistrzostwa Sportowego jest szkołą niepubliczną o uprawniwniach szkoły publicznej. Dotowana jest przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu, Starostwo Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim oraz sponsorów. Szkoła liczy 32 uczniów w trzech klasach licealnych. Młodzież jest zakwaterowana w hotelu "Olimpijczyk", w pokojach dwuosobowych.  Treningi odbywają się na sali wielofunkcyjnej. Do dyspozycji pozostaje rozległa bazę treningowa i rekreacyjna dostępną w COS - sale treningowe, siłownia, basen, sala odnowy biologicznej itp. (z tej samej bazy korzysta Reprezentacja Polski w czasie  zgrupowań).
 Zajęcia lekcyjne odbywają się w salach hotelu "Olimpijczyk" w godzinach dopołudniowych i w niektóre dni  po południu. Ze względu na wyjazdy naszej młodzieży na różne imprezy sportowe, chcąc w pełni zrealizować roczną siatkę godzin, pewna część zajęć odbywa się także w wolne soboty i niedziele. Szkoła realizuje rozrzerzenia z języka angielskiego, biologii i geografii. Drugim obowiązkowym przedmiotem obcym jesy język włoski. Nauczyciele dojeżdżają z Tomaszowa Mazowieckiego.
 
Zajęcia sportowe odbywają się raz lub dwa razy dziennie. W ramach szkolenia SMS uczestniczy w rozgrywkach
I Ligi Piłki Siatkowej  - jako SMS PZPS Spała
i II Ligii - jako SMS PZPS II Spała.
Wszyscy przyjęci do SMS-u należą do szerokiej kadry PZPS w danej kategorii wiekowej.
Młodzież kończąca naszą szkołę trafia do najlepszych klubów w Polsce - wielu z nich zostaje powołanych do Reprezentacji Polski już jako seniorzy.

Więcej informacji na stronie Szkoły  SMS PZPS Spała

 

 

Lista partnerów

Ilość wyświetleń: 7422